What does coffee mean to you?

Hey Barista

– some people call me at work, and I value this nickname because I like to make coffee and drink it.

Recently, one customer told me that he likes coffee made exactly by me. Then I realized that the fact how I care about making each coffee makes sense.

Richie’s words gave me wings to further explore the art of making coffee and also inspired me to write this text.

I decided to ask a few people who came to the canteen, in which I work

what does coffee mean to them?

These short interviews, made between the noise of the coffee machine and the wash-up, full of dishes light me up on a hard day at work. Thanks to this, I had also the opportunity to truly meet people who order coffee from me day by day.

What does coffee mean to you?

 Marta:

Coffee is life to me and I treat it very special. I do rituals with her. At the weekend I like to enjoy coffee in a warm bed and have a unique moment for myself. Simply, coffee gives me happiness.

Leticia:

In the first coffee means social time for me. Because in Spain, when we drink coffee, there are many people around. But for me personally coffee means that nothing else is more important at the moment.

Esther:

Coffee – that is exactly what I’m looking for. I love her taste. Coffee gives me energy.

Christina:

I am busy with many things every day but coffee is the moment, just for myself. This moment, which I like to celebrate every day.

Gośka:

Coffee is not only an amazing aroma and smell, especially in the morning. For me, coffee is primarily an opportunity to meet someone whom I haven’t seen for a long time. It is a feeling of peace and joy of return and meeting.

Vivi:

I’ve only been drinking coffee for three months. I started drinking it to give myself energy at work. However, I admit that I like the coffee taste more and more and it beginning my pleasure, now.

Richie:

Every day I drink tea. But if I reach for coffee, I want to well-prepared it, because coffee is a thrill for me. I love to celebrate this taste.

Kai:

Coffee means be awake at work, but also I pay attention to its bitter taste and although I like sweet things, it turned out that coffee is just bitter. Coffee is also a relaxation time for me.

David:

Coffee is a thrill for me. It is a special thing, which I give for myself.

Borja:

Do you remember how many times we used coffee as an excuse to meet ?

The mean thing coffee wake up me, but the second thing is a good way to meet friends.

What does coffee mean to You? And how do you like to celebrate it?

I will be pleased if you share this with me in the comments below.

Czym jest dla Ciebie kawa?

– Hey Barista

– wołają na mnie w pracy, a ja cenię sobie tę ksywkę, ponieważ bardzo lubię przyrządzać kawę, a także ją pić.

Ostatnio jeden klient powiedział mi, że lubi kawę zrobioną właśnie przeze mnie.  Wtedy nagle uświadomiłam sobie, że to jak przykładam się do robienia każdej kawy z osobna ma sens.

Słowa Richiego dodały mi skrzydeł by dalej zgłębiać sztukę parzenia kawy oraz  natchnęły mnie aby napisać ten tekst.

Postanowiłam zapytać kilka osób, które codziennie przychodzą do kantyny, w której pracuję czym jest dla nich kawa.

Krótkie wywiady, zrobione pomiędzy szumem ekspresu, a zmywakiem pełnym ciężkich garów rozświetliły wyczerpujący dzień w pracy. Dzięki nim miałam okazję poznać bardziej ludzi, którzy zamawiają u mnie kawę i połączyć pasję dziennikarską z pasją robienia kawy.

Czym jest dla Ciebie kawa?

Marta:

– Kawa jest dla mnie życiem i traktuję ją bardzo specjalnie. Mam z nią swoje rytuały. Na przykład w weekend lubię delektować się kawą w ciepłym łóżku. Kawa daje mi po prostu szczęście.

Letizia:

Po pierwsze kawa kojarzy mi się z czasem spędzonym z przyjaciółmi. W Hiszpanii najczęściej gdy pijemy kawę wokół jest wiele ludzi. Zaś dla mnie osobiście kawa oznacza, że nic innego nie jest w danej chwili ważniejsze.

Esther:

Kawa – to jest dokładnie to czego szukam. Kocham jej smak. Daje mi ona energię.

Christina:

Na co dzień jestem bardzo zajęta wieloma rzeczami, a kawa mnie zatrzymuje. Picie kawy to jest właśnie ten moment, tylko dla mnie.

Gośka:

Kawa to nie tylko niesamowity aromat i zapach, szczególnie o poranku. Dla mnie kawa to przede wszystkim okazja do spotkania z kimś z kim od dawna się nie widziałam. To uczucie spokoju oraz radości powrotów i spotkań.

Vivi:

Piję kawę dopiero od trzech miesięcy. Zaczęłam ją pić, żeby dodać sobie energii w pracy. Jednak przyznaję, że coraz bardziej lubię jej smak i zaczyna mi ona sprawiać przyjemność.

Richie:

Na co dzień jestem wielbicielem herbaty. Jednak jeśli już sięgam po kawę, to chcę aby była dobrze przyrządzona, bo kawa to dla mnie wyjątkow dreszczyk przyjemności.

Kai:

Kawa oznacza dla mnie bycie obudzonym w pracy, ale kiedy zacząłem ją pić zwróciłem też uwagę na jej gorzki smak i choć lubię słodkie rzeczy, to okazało się, że kawę lubię właśnie gorzką. Kawa to dla mnie też czas relaksu.

David:

Kawa jest dla mnie jak dreszczyk emocji. To szczególna rzecz, którą lubię sobie podarować.

Borja:

Pamiętasz ile razy użyliśmy kawy jako wymówki, aby się spotkać ?

A dla Was czym jest kawa? I jak lubicie ją celebrować?

Będzie mi bardzo miło jeśli podzielicie się Waszymi kawowymi przemyśleniami ze mną w komentarzach.

Advertisement

9 thoughts on “What does coffee mean to you?

  1. bo zrobienie dobrej kawy to sztuka. Polecam kawę w Kawalerce. A może kiedyś wreszcie odważę się na założenie własnej małej kawiarni i wtedy przyrządzę Ci specjalną kawkę!

   Like

 1. Teraz pijemy kawę z Ekwadoru, którą córka przywiozła nam ze swojej wyprawy. Jest ciemna, głęboka, gęsta. Najważniejsza kawa w ciągu dnia to ta, którą pijemy razem: Paweł i ja. Koniecznie w porcelanie. Za chwilę zestaw wiosennych filiżanek wyląduje na stole. Dziś jeszcze zimowe🙂

  Liked by 1 person

  1. Piękny rytuał! I te specjalne filiżanki 🙂 Ja głównie piję z jednej, tej, która jest na zdjęciu, ale muszę pomyśleć o jeszcze jakiejś. Daria, a ja właśnie za chwilę też zasiadam do kawy. Łączę się więc myślami z Wami, Kochani!
   A tak napisała Sylvia Plath: „Z przyjemnością myślałam o pękatym dzbanku z gorącą kawą, o niebieskiej porcelanowej filiżance i o wybrzuszonym, malutkim dzbanuszku do mleka, niebieskim, ale w białe stokrotki.”

   Like

 2. Make coffee, not war 😛
  I’m actually polish, but I’m going through an awakening – this is first time I’m using english language since… many years.
  Thank you for inspiration! Blogs are great for learning and developing and… sgaring love for coffee ❤
  You reminded me childhood :O
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie!
  I mam jeszcze pytanie: czy blogi mają opcję tłumaczenia? Czy pisanie do Anglików/Amerykanów ma sens, oczywiście w ich języku ojczystym? Zastanawiam się czy po wejściu do mnie mogą kliknąć tłumaczenie strony, czy wszystko trzeba pisać właśnie w dwóch wersjach :O

  Like

 3. Cześć, dziękuję za miłe słowa i bardzo się cieszę. Piszę teksty w dwóch wersjach, osobno, czyli dwa razy 🙂 Blogi raczej nie mają funkcji automatycznego tłumaczenia, chyba, że stworzy ją specjalnie dla danej strony programista. Oczywiście, że pisanie po angielsku ma sens! Jednak, to zależy od Czytelników, z jakich są krajów. Mieszkam w Irlandii i bardzo wielu moich Czytelników to ludzie z najróżniejszych krajów, także z Polski. Dlatego wybrałam język najbardziej uniwersalny dla moich Czytelników. A że nie wszyscy znają jednak angielski, to dla tych co nie znają piszę po polsku. Lubię pisać w tych dwóch językach, choć z racji tego, że jestem Polką, łatwiej pisze mi się po polsku, ale z kolei pisanie po angielsku, to nauka. A całość to fajna przygoda. Pozdrawiam 🙂

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s