“Heaven to rent” – collage workshop via Skype

When I make paper collages I cut out something from inside me: dreams, emotions, the future. Then suddenly I can walk on a lavender field in a green coat. Heathers grow out of my head. The cat smells like the sun.

Following my imagination, I am looking for what I miss.

During a hard time when we all have to stay at home, collages have inspired me to create workshops with my friends via Skype.

So recently I met with one boy Michał, whom I had not seen for a long time and we made a collage workshop together with the title: “Heaven to rent“.

We saw each other on the screen, but could not exchange materials, instead of that we shared ideas and sing together the song “Heaven to rent”, which actually inspired us to create our personal Paradise. Fluffy stairs led to Michał’s heaven, and special curtains with music notes hung on his window. There was also a table and delicious fruits on it. My sky turned out to be a fairytale forest with a big tree and you had to climb it on a ladder.

The meeting with Michał motivated me to make a collage workshop also with my niece Martyna and my sister Ewa. Then again I could have ginger hair, and ride a bicycle and Martyna was pouring Americano through the screen straight into my cup.

The adventure with collages continues because we all want to continue our creation.

I also wonder that maybe someone else would like to join us.

Finally, I would like to mention that my friend Irena Brojek has been creating great collages for a long time, and she also shared her passion during classes at the “Neighborhood Cafe” in Wrocław. I also discovered interesting collages by Agata Wieczorkowska, na jej blogu: “Kałue i róże”. Famous Polish poet Wisława Szymborska liked to create collages, too.

Maybe you would like to try.

“Niebo do wynajęcia” – czyli warsztaty kolażu przez skype

Kiedy robię papierowe kolaże wycinam to co siedzi mi w głowie: pragnienia, emocje, przyszłość. I nagle mogę spacerować po lawendowym polu w zielonym płaszczu. Z głowy wyrastają mi wrzosy. Kot pachnie słońcem.

Podążając za wyobraźnią szukam tego za czym tęsknię.

W tym trudnym czasie kiedy Wszyscy musimy pozostawać w domu kolaże zainspirowały mnie także do wspólnego tworzenia z bliskimi osobami na skype.

I tak ostatnio umówiłam się na warsztaty kolażowe z pewnym chłopcem, Michałem, którego dawno nie widziałam, a nasze spotkanie miało tytuł: „Niebo do wynajęcia”.

Widzieliśmy się na ekranie, nie mogliśmy wymieniać materiałów, ale za to dzieliliśmy się pomysłami i nuciliśmy piosenkę Roberta Kasprzyckiego “Niebo do wynajęcia”, która to właśnie zainspirowała nas do tworzenia naszych indywidualnych Rajskich Ogrodów. Do nieba Michała prowadziły puchate schody, a w oknie wisiały firanki w nuty, nie zabrakło też stołu a na nim  pysznych owoców. Moje niebo okazało się bajkowym lasem, z wielkim drzewem, do którego trzeba było wspiąć się po drabinie.

Spotkanie z Michałem zmotywowało mnie, aby spędzić czas na wyklejaniu kolaży także z moją siostrzenicą Martyną oraz siostrą Ewą. I znów miałam rude włosy, pędziłam na rowerze, a Martyna nalewała mi Americano przez ekran wprost do filiżanki.

Przygoda z kolażami trwa, ponieważ zarówno z Michałem, jaki i z Martyną i Ewą zamierzamy dalej umawiać się na wspólne warsztaty.

Zastanawiam się też, że może ktoś jeszcze chciałby do nas dołączyć?

Na koniec chciałam podkreślić, że  moja znajoma Irena Brojek tworzy wspaniałe kolaże już od dawna, a swoją pasją dzieliła się także na zajęciach w “Kawiarni Sąsiedzkiej” we Wrocławiu . Niedawno odkryłam też ciekawe kolaże autorstwa Agaty Wieczorkowskiej na jej blogu „Kałuże i róże”. Znana poetka Wisława Szymborska również kleiła kolaże.

Może i Wy spróbujecie?

Advertisement

One thought on ““Heaven to rent” – collage workshop via Skype

  1. właśnie po przeczytaniu biografii Szymborskiej zaczęłam robić wyklejanki – pocztówki a potem kolaże; prowadziłam takie zajęcia w Dolnośląskiej bibliotece Publicznej w ramach Dni Seniora, Klubie Seniora Bakara i w Kawiarni Sąsiedzkiej (NIE bibliotece) w “Firleju”, pozdrawiam 🙂

    Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s